intro

Legenda se vrací

Bylo nám v podstatě jasné, že první vozidlo naší společnosti, musí být výjimečné, prostě autentické s rysy a prvky obsahujícími jeho originální charakter a podtrhujícími ráz jeho nefalšovanosti. Ale chtěli jsme jít mnohem dál, toužili jsme po bodu navíc, a ten bod jsme si definovali jako chytře zpracovaný originál spojený s historií. A k tomu všemu něco jako stavebnici, protože náš původní nápad, že většinu auta navrhneme a vyrobíme sami s využitím jen několika málo sériově vyráběných dílů.

Zvolili jsme vůz „ Erko“ jedinný skutečný československý legendární automobil. Při tvorbě prvních skic jsme nesměli zapomenout na svou základní ideu - být inovativní, ale zachovat všechny důležité a charakteristické prvky původní karoserie. Bylo třeba najít optimální poměr retro prvků a současné stylizace, aby sice vznikla karoserie s osobitým designem, ne jen nudná transformace z historie do současnosti. Hledali jsme vlastní designerský jazyk, svoje proporce a také určitou mezeru na současném automobilovém trhu.

přehrát video
idea

Vyladěný motor ve výjimečném designu

Cesta je cíl

Pro náš projekt HN R200 jsme vyvinuli zcela novou celohliníkovou karoserii. Ta je doplněna několika kompozitovými prvky z uhlíkových vláken. Věnovali jsme pozornost každému detailu, aby vnikl harmonický celek s dokonalým zpracováním. Osobitý design staví na nekompromisním sportovním tvarování. Naším cílem bylo vytvořit automobil jako šperk a produkt, který nebude mít nástupce, bude prostě unikátní. Dílo jsme koncipovali jako originál, který je stavebnicově doplněný jako originál, který je doplněný o některé prvky běžně vyráběných vozidel tak, abychom dosáhli celkové harmonie funkčního celku.

Výsledek má tyto technické parametry: Výkon 430 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 s. Maximální rychlost 280 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva 12,5 litru. Automobil je postaven s ohledem na řidičský zážitek, proto šestistupňová manuální převodovka, žádné zbytečnosti v interiéru, jen vy a prožitek z jízdy.

design
interiér

vyjímečnost spočívá v detailu

Interiér, který rovněž vzešel z naší dílny, využívá ušlechtilé materiály s maximálním důrazem na přehlednost a funkčnost, kupříkladu není vybaven běžným autorádiem, za to v sobě ukrývá přesně na míru konstruovaný a vyladěný audiosystém firmy AQ, který dokáže skvěle konkurovat brutálnímu zátahu motoru.

skici
exteriér
inovace

Vyladěný motor v ještě vyladěnějším vozidle

Věděli jsme, že estetika karoserie je bez pořádné dávky energie a pověstné kapky divoké zběsilosti krásou pouze poloviční. Proto jsme jako technický základ pro stavbu HN R200 použili kvalitní podvozek, nosný celohliníkový rám, elektronické systémy a především osmiválcový motor z Audi R8. Zvolili jsme verzi coupé se dvěma sedadly s tím, že celková koncepce bude klasický supersport s motorem uloženým mezi dvěma nápravami. Vozidlo HN R200 tak představuje skutečný originál, který je stavebnicově doplněný o některé prvky běžně vyráběných sériových vozidel, abychom tak dosáhli celkové harmonie.

Výsledek má tyto technické parametry: Výkon 430 koní, zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,5 s. Maximální rychlost 280 km/h. Kombinovaná spotřeba paliva 12,5 litru. Automobil je postaven s ohledem na řidičský zážitek, proto šestistupňová manuální převodovka, žádné zbytečnosti v interiéru, jen vy a prožitek z jízdy.

další vůz je jen na vás